Termal Kamera Su Kaçağı Tespiti

Yapılacak İşlemSu Kaçağı Tespiti
İşlem SüresiYaklaşık Bir Saat
Hizmet BedeliBizi Arayın

Yukarıda “İşlem Süresi” adında belirtilen süre, Standart işlemler için geçerlidir.

Hassas endüstriyel ortamlarda ve hatta evlerde su sızıntıları ve olağandışı nem tehlikeli olabilir ve bina hasarına neden olabilir. Termal kameralar, özel desenler ile ortamdaki her türlü nemi, farklı mevsimlerde olağandışı buharı, yağmur ve kar, su damlayan ve sızdıran su borularını hızlı bir şekilde
termal kamera su kaçağı tespiti yapılabilir. Bu, termal kameralarda ortam sıcaklığı içindeki nesnelerle karşılaştırılarak yapılır.
Termal Kameralar Tarafından Yapılan Tespitler
Duvarın üstünde ve altında bir sızıntı olması durumunda su kademeli olarak yukarıdan aşağıya doğru yayılır ve üçgen bir şekil alır. Tavanda sızıntı, tavanda su dağılımı düzensiz ve yaygındır. Bir sel meydana geldiğinde, duvarın alt kısımlarına su basar. Sıcak su borularında oluşan kaçağı, termal kameralardan tespit edilir ve alınan görüntüde belirgindir.
Termal Kamera Kullanarak Su Kaçağı Tespiti
Bu yöntemde su borusu patlamasının nasıl tespit edileceği, cihaza özel bir alıcı ve verici vasıtasıyla kızılötesi dalgaları alarak, su kaçağının tam yeri belirlenir. Bu cihazın çok önemli bir avantajı, yeraltındaki su borularındaki sızıntıları tespit etmek için çok faydalı olmasıdır.
Günümüzde insanlara yardımcı olan diğer gelişmiş teknikler şunları içerir:

Termal görüntüleme cihazı kullanarak boru sızıntısı tespiti
Su borularındaki sızıntıları tespit etmek için nitrojen / hidrojen gazlarının kullanılması
Gizli su borusu sızıntılarını tespit etmek için endoskopik kameraların kullanılması ve duvarların nem haritasını çıkarmak için higrometrelerin kullanılması.

Yukarıda belirtildiği gibi tüm su kaçağı tespit yöntemlerinin her birinin kendine özgü avantajları ve dezavantajları vardır, ancak her durumda, geleneksel bir su borusu patlamasında kaçağın yerini tespit etme konusunda çok daha iyi ve daha doğru çalışırlar.

Su Borusu Kaçaklarını Tespit Etmenin Yolları Nelerdir?
Bina veya daire içinde oluşan su kaçağının tespit edilmesinde kullanılan farklı yollar bulunur. Bunları şu şekilde tanımlayabiliriz:
Valf Sızıntısı
Valf sızıntısı genellikle süt contasının çürümesinden kaynaklanır. Örneğin, genellikle vana kolunun altında bulunan ve değiştirilmesi çok kolay olan lavabo yıkayıcı. Elbette, onu değiştirmek için doğru araçlara sahip olmanız gerekir.
Tuvalet Kaçağı
Bu tür sızıntılar, herhangi bir işaret veya gürültü olmaksızın yüzlerce litre suyun gizlenmesine neden olabilir. Bazen küçük, basit bir sızıntı büyük miktarlarda suyun boşa harcanmasına neden olarak insanlar için yüksek maliyetlere neden olabilir.