Robotla Tıkalı Pimaş Açma

Yapılacak İşlemPimaş Açma
İşlem SüresiYaklaşık Bir Saat
Hizmet BedeliBizi Arayın

Yukarıda “İşlem Süresi” adında belirtilen süre, Standart işlemler için geçerlidir.

Lavabo, küvet, banyo ya da duşa kabin gibi kısımların pis sularının rögarlara gitmesini sağlayan PVC borular pimaş olarak adlandırılır. Pimaş borular, günlük hayatın birçok yerinde kullanılırlar. Bazı durumlarda tıkanan pimaş borularının açılması gerekir. Bunun için robotla tıkalı pimaş açma yöntemine başvurulur. Kullanım hataları ile tıkanan pimaşları, ancak alanında uzman olan firmalar açabilir.

Pimaş Tıkanmasının Nedenleri Nelerdir?

Pimaş tıkanmalarının genel olarak kullanım hatalarından olduğu görülür. Bunun yanı sıra farklı nedenlerden dolayı tıkanmalar da olabilir. Pimaş borularının tıkanma nedenleri şu şekilde sıralanır;

  • İnşaat malzemelerinin pimaşa gelmesi ve su tahliyesinin yapılamaması
  • Borularda çökme olması
  • Yanlış döşeme şekilleri

Hassas terazi kullanmadan yapılan uygulamalar pimaşların tıkanmasına neden olabilir.

Aldığınız sıhhı tesisat hizmeti sırasında, deneyimli kişilerden faydalanmanız gerekir. Döşeme konusunda tecrübeleri olmayan ya da gerekli malzemeleri kullanmayanlar sorun yaşanmasına neden olabilir.

Pimaş Tıkanıklığını Engellemek İçin Ne Yapılmalıdır?

Pimaş tıkanıklığı yaşayanlar bunu engellemek için etkili yöntemler araştırırlar. Eğimleri iyi ayarlanmış olan pimaşlarla, tıkanıklığı engelleyebilirsiniz. Ayrıca kullanımına da çok dikkat edilmesi gerekir. Atıkların gitmemesine dikkat ederek tıkanıklık oluşması engellenebilir. Kullanıcı hataları tıkanmalardaki önemli nedenlerdendir. Tamiri iyi bir şekilde yapıldığı zaman, bu sorunu hayatınızdan tamamen çıkarabilirsiniz.

En Sık Tıkanma Yaşanan Pimaş Çeşitleri

Pimaşların farklı çeşitleri vardır. En sık tıkanan pimaş çeşitlerinden bazıları şunlardır;

  • Tuvalet pimaşı
  • Lavabo pimaşı
  • Mutfak pimaşı
  • Apartman pimaşı

En sık tıkanan pimaşlardandır. Ev içerisinde yaşanan sorunlar daha küçük boyutluyken, apartmanların pimaş sorunu daha büyük olabilir. Bunu gidermek için mutlaka profesyonel hizmete başvurulması gerekir. Aksi takdirde tıkanıklık can sıkıcı boyutlara ulaşabilir.

Pimaş Açmak İçin Nasıl Bir Yol İzlenmelidir?

Pimaşları açabilmek için izlenen yol çok önemlidir. Tıkanan yere göre uygulama yapılması gerekebilir. Lavabo ya da tuvalet pimaşları hatalı kullanımdan çok etkilenir. Pimaş tıkandıktan sonra eviniz su içerisinde kalabilir. Bu ilk anda fark edilmese bile fark edildikten sonra mutlaka müdahale edilmelidir. Evde yaşanan tıkanıklıklar günlük hayatınızın sekteye uğramasına neden olabilir. Bu nedenle tıkanıklık pimaşların robotlu sistemle açtırılması gerekir.